Dla rodziców
Miasto Łódź rozpoczęło realizację projektu "Prosto do sprawności", dzięki któremu mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych, porad specjalistów oraz zajęć edukacyjnych i sportowych - bez skierowania i w szybkim terminie.
Projekt adresowany jest do osób pracujących oraz osób zarejestrowanych jako bezrobotne, ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej. Osoby biorące w nim udział będą miały do wykorzystania od 10 do 15 dni zabiegowych, w ramach których zostanie wykonane od 50 do 75 zabiegów. Co istotne, poza podstawowymi zabiegami fizjoterapeutycznymi, w indywidualnym planie terapii uwzględnione zostaną specjalistyczne metody kinezyterapeutyczne, takie jak terapia manualna, PNF czy metoda McKenzie.
Zabiegi i spotkania edukacyjne będą odbywać się w poradni Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" w Łodzi przy ul. Felińskiego 7.
Aby skorzystać z powyższego wsparcia należy złożyć dokumenty rekrutacyjne do Biura Projektu mieszczącego się przy ul. Zachodniej 47 w pokoju 132 albo przesłać ich skan na adres: prostodosprawnosci@uml.lodz.pl
Więcej informacji można uzyskać pod numerem 42 638 47 30 oraz na stronie www.uml.lodz.pl/prostodosprawnosci
Fundacja wsparcia psychospołecznego
Udzielanie pomocy psychiatrycznej
Poniżej są podane najważniejsze informację dot. realizacji projektu. Projekt jest realizowany przez Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Szpital im. J. Babińskiego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.
Idea projektu: udzielanie pomocy jak najbliżej środowiska i jak najszybciej
Projekt ma ograniczyć konieczność wystawiania orzeczeń o potrzebie nauczania indywidualnego dla dzieci z powodu zaburzeń emocjonalnych (m.in. zaburzenia lękowe, depresja).
Najważniejsze informacje:
- Adres placówki i tel.: ul. Mielczarskiego 35, tel. 42 616 35 35
- Odbiorcy: dzieci i młodzież od 0 do 18 r.ż. z dzielnic Polesie, Bałuty, Śródmieście
- z wyjątkiem osób uzależnionych od środków chemicznych i z całościowymi zaburzeniami rozwoju
- Nie potrzeba skierowania, rodzic może zgłosić się po pomoc bezpośrednio na ul. Mielczarskiego lub zadzwonić
- Aktualnie wolne terminy są pod koniec listopada
- Przypadki pilne otrzymują wsparcie w przeciągu 72 godzin
- Wsparcie możliwe do otrzymania: terapia indywidualna, terapia rodziny, terapia środowiskowa, konsultacje indywidualne
- Na początek do rodziny wysyłany jest zespół pierwszego kontaktu w osobach psychologa i terapeuty środowiskowego, którzy zbierają wywiad (ok. trzech spotkań)
- Wsparcie udzielane jest na trzech poziomach referencyjności:
- I poziom - zakłada wsparcie dziecka w jego środowisku
- II poziom - kontakt z psychiatrą, wsparcie farmakologiczne plus pozostałe rodzaje wsparcia
- III poziom - umieszczenie dziecka w szpitalu
- Zakłada się, że 70% pacjentów dzięki odpowiedniemu wsparciu pozostanie na I poziomie referencyjności
- Hostel interwencyjny działa 7/24. Jest w nim 8 miejsc. Umieszcza się tam dziecko w przypadku, gdy trzeba je odizolować od środowiska rodzinnego. Dziecko może w nim przebywać do 3 miesięcy. W tym czasie ma zapewnioną opiekę i wyżywienie, normalnie uczęszcza do swojej szkoły.
Bezpieczeństwo
Drodzy Rodzice, w celu zapewnienia naszym przedszkolakom bezpieczeństwa prosimy wszystkich rodziców i upoważnione osoby, aby w dniu odbioru dziecka posiadali przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.
Informacja
Informujemy, że pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5, z którą nasze przedszkole współpracuje, oferuje dla Wszystkich Państwa pomoc i wsparcie. Drodzy Rodzice, jeżeli jesteście w nagłych i trudnych wypadkach oraz macie potrzebę rozmowy, to możecie dzwonić pod nr 604 618 627 lub napisać na adres: kontakt@ppp5.elodz.edu.pl
Prośba
Apelujemy, abyście Państwo nie posyłali do przedszkola dzieci chorych i przeziębionych.