Informacja Administratora

Fundacja wsparcia psychospołecznego

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego zaprasza łodzian do korzystania ze specjalistycznego poradnictwa w sytuacjach problemów osobistych i rodzinnych (małżeńskich, partnerskich i wychowawczych), które powodują poczucie bezradności i zagrażają wykluczeniem społecznym. Klienci mogą wziąć udział w pojedynczej konsultacji albo cyklu wizyt - w zależności od okoliczności życiowych i potrzeb. Spotkania w różne dni tygodnia (robocze i wolne) w gabinetach zlokalizowanych w trzech częściach miasta (ul. Piotrkowska 270 lok. 422, ul. Strzelców Kaniowskich 71, ul. Zbożowa 9) prowadzą pedagodzy i psycholodzy (wyboru konkretnego specjalisty dokonujemy w trakcie przyjmowania zgłoszenia). Dodatkowo dwa razy w miesiącu przyjmuje prawnik w sprawach rodzinnych, lokalowych i zabezpieczenia społecznego.
W uzasadnionych przypadkach są możliwe wizyty domowe specjalistów.
Zapisy na wizyty są przyjmowane telefonicznie: 794 430 463 oraz pocztą elektroniczną: pomocpsychospoleczna@op.pl
Zapraszamy w ciągu całego 2024 roku.
Wizyty w ramach zadania "Prowadzenie jednostek specjalistycznego poradnictwa" są nieodpłatne dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
W imieniu Fundacji Wsparcia Psychospołecznego
- Rafał Osiński

Udzielanie pomocy psychiatrycznej

Poniżej są podane najważniejsze informację dot. realizacji projektu. Projekt jest realizowany przez Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Szpital im. J. Babińskiego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Idea projektu: udzielanie pomocy jak najbliżej środowiska i jak najszybciej

Projekt ma ograniczyć konieczność wystawiania orzeczeń o potrzebie nauczania indywidualnego dla dzieci z powodu zaburzeń emocjonalnych (m.in. zaburzenia lękowe, depresja).

Najważniejsze informacje:

1. Adres placówki i tel.: ul. Mielczarskiego 35, tel. 42 616 35 35
  2. Odbiorcy: dzieci i młodzież od 0 do 18 r.ż. z dzielnic Polesie, Bałuty, Śródmieście
  3. z wyjątkiem osób uzależnionych od środków chemicznych i z całościowymi zaburzeniami rozwoju
  4. Nie potrzeba skierowania, rodzic może zgłosić się po pomoc bezpośrednio na ul. Mielczarskiego lub zadzwonić
  5. Aktualnie wolne terminy są pod koniec listopada
  6. Przypadki pilne otrzymują wsparcie w przeciągu 72 godzin
  7. Wsparcie możliwe do otrzymania: terapia indywidualna, terapia rodziny, terapia środowiskowa, konsultacje indywidualne
  8. Na początek do rodziny wysyłany jest zespół pierwszego kontaktu w osobach psychologa i terapeuty środowiskowego, którzy zbierają wywiad (ok. trzech spotkań)
  9. Wsparcie udzielane jest na trzech poziomach referencyjności:
  10. I poziom - zakłada wsparcie dziecka w jego środowisku
  11. II poziom - kontakt z psychiatrą, wsparcie farmakologiczne plus pozostałe rodzaje wsparcia
  12. III poziom - umieszczenie dziecka w szpitalu
  13. Zakłada się, że 70% pacjentów dzięki odpowiedniemu wsparciu pozostanie na I poziomie referencyjności
  14. Hostel interwencyjny działa 7/24. Jest w nim 8 miejsc. Umieszcza się tam dziecko w przypadku, gdy trzeba je odizolować od środowiska rodzinnego. Dziecko może w nim przebywać do 3 miesięcy. W tym czasie ma zapewnioną opiekę i wyżywienie, normalnie uczęszcza do swojej szkoły.
  15.

Bezpieczeństwo

Drodzy Rodzice, w  celu zapewnienia  naszym przedszkolakom bezpieczeństwa prosimy wszystkich  rodziców i upoważnione osoby, aby w dniu odbioru dziecka posiadali  przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Informacja

Informujemy, że pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5, z którą nasze przedszkole współpracuje, oferuje dla Wszystkich Państwa pomoc i wsparcie. Drodzy Rodzice, jeżeli jesteście w nagłych i trudnych wypadkach oraz macie potrzebę rozmowy, to możecie dzwonić pod nr 604 618 627 lub napisać na adres: kontakt@ppp5.elodz.edu.pl

Prośba

Apelujemy, abyście Państwo nie posyłali do przedszkola dzieci chorych i przeziębionych.